4 uger siden

2025 – året der gik

2025 – året der gik

Traditionen tro deler vi igen i år et lille indblik i vores forretning. Denne hilsen er til familie, venner, samarbejdspartnere, kollegaer – og den nysgerrige læser, der er faldet forbi. 🎄


Forretningsåret

2025 har i høj grad været præget af AI. Vi har arbejdet målrettet med en AI-first-tilgang i mange af vores opgaver, og det har givet os et stærkt afsæt og løftet forretningen mærkbart.

Vi ser tilbage på året med både stolthed og tilfredshed – ikke mindst fordi vi har formået at vækste uden at gå på kompromis med kvaliteten. Vi lægger fortsat vægt på at være os selv, møde vores kunder i øjenhøjde og løse både små og store opgaver med samme grundighed.

I 2026 fortsætter vi udviklingen og vil integrere AI endnu dybere i vores dagligdag.

Økonomi

2025 har økonomisk været det bedste år i virksomhedens historie. Vi lander et resultat på 3.805.859 kr. før skat.

Personlige oplevelser

Andreas og familien nyder fortsat livet på landet. Drømmen om en garage er nu blevet til virkelighed – rejsegildet blev holdt i december 2025, og alt er klar til den lille ny, som familien venter i februar 2026.

Lau har tilbragt to måneder af året i en støvle efter en planlagt operation. Alt er forløbet som planlagt, løbeskoene er fundet frem igen. Samtidig afslutter hans kæreste fysioterapeutuddannelsen i januar 2026, hvilket markerer starten på et nyt kapitel privat.

Kendte og nye ansigter

William er ny mand hos os. Han afslutter sin bachelor i international handel og markedsføring i januar 2026 og har i efteråret været praktikant hos os. Forløbet er gået så godt, at vi har tilbudt William en fuldtidsstilling fra 1. februar. Han kommer til at være tovholder på flere interne processer, der skal være med til at styrke forretningen yderligere. Vi glæder os til et tættere samarbejde. William er i midten på billedet brugt til denne julehilsen.

Anna er fortsat deltidsmedarbejder hos os, og vi sætter stor pris på hendes altid professionelle indsats. I øjeblikket er Anna på jordomrejse, og indimellem tikker der skønne billeder ind fra hendes og kærestens rejse – dem nyder vi at følge med i. Se blandt andet dette fra deres december tæt på Cambodia.

Året i tal

  • Toplinjevækst: 190 % fra 2024 til 2025.

  • Bundlinjevækst: 195 % fra 2024 til 2025.

Vi glæder os til 2026

Tak for din interesse i vores virksomhed.

Vi ønsker jer alle en glædelig jul og et lykkebringende nytår.

/ Andreas og Lau